OFICIÁLNÍ STRÁNKY MĚSTA FRYŠTÁK

OFICIÁLNÍ STRÁNKY MĚSTA FRYŠTÁK | Město Fryšták

Město Fryšták

KALENDÁŘ AKCÍ

Vložení nové akce do kalendáře akcí

Pořádáte-li kulturní, sportovní či jinou společenskou akci (setkání, koncert, výstavu, festival, vystoupení, turnaj apod.) a chcete-li na ni upozornit návštěvníky našich stránek, můžete vložit pozvánku na akci do Kalendáře akcí. Zveřejnění akcí pořádaných neziskovými organizaceni je zdarma. Ostatní akce jsou zpoplatněny dle ceníku.

Informace lze vložit přímo zde, z webových stránek - odkaz "Vložit novou akci" (vpravo nahoře na této stránce). Po schválení administrátorem se akce zobrazí na titulní straně webu v Kalendáři akcí.

Akce které požadujete prezentovat v hlášení místního rozhlasu ve Fryštáku je nutno domluvit přímo s Mgr. Pavlem Nášelem, na tel. 607 801 942, e-mail: p.nasel@frystak.cz. V případ dalších dotazů nás kontaktujte zde.

Navštivte také profil Města Fryštáku na sociální síti Facebook, kde najdete další zajímavosti a informace: https://www.facebook.com/MestoFrystak?ref=hlLeden:

 

Plánované akce:

Dolů přes Fryštáček

středa 26.06.2019, 16:00

Dolů přes Fryštáček

Kde: Hudebna Základní školy ve Fryštáku

Pořadatel: Prameny Fryšták, Město Fryšták a ZŠ Fryšták

Zobrazte si pozvánku na akci..

Další informace:

Podrobnosti na plakátku

Večerní astronomické pozorování s populárně vědeckým výkladem

úterý 16.07.2019, 21:00

Večerní astronomické pozorování s populárně vědeckým výkladem

Kde: Skalka v Horní Vsi

Pořadatel: Hvězdárna Valašské Meziříčí

Zobrazte si pozvánku na akci..

Další informace:

Vážení občané, město Fryšták připravilo ve spolupráci s Hvězdárnou Valašské Meziříčí, p. o., večerní astronomické pozorování včetně doprovodného výkladu, které bude probíhat v úterý dne 16. 7. 2019 od 21.00 hodin na Skalce v Horní Vsi.

V případě nepříznivého počasí jsou stanoveny dva náhradní termíny (17. a 18. 7. 2019). Zaměstnanci hvězdárny oznámí ve stanovený den v dostatečném předstihu, zda jsou podmínky pro večerní pozorování příhodné a město tuto informaci dostupnými způsoby zveřejní. Stejně tak i v případě nepříznivého počasí náhradní termín.

Doporučujeme proto sledovat informační kanály města. I letos se bude na co dívat. Noční oblohu letos zdobí takové perly jako je planeta Saturn se svými prstenci a planeta Jupiter s rodinou galileovských měsíců. Dále na Vás čeká několik krásných hvězd např. Vega, Altair, Arcturus či dvojhvězdy Alcor a Mizar, epsilon Lyr, Albireo, otevřené hvězdokupy Chí a Há v souhvězdí Persea a další. V neposlední řadě také Měsíc, který je sám o sobě velkým astronomickým zážitkem, ale na druhou stranu ruší svým svitem pozorování ostatních objektů (16. července bude částečné zatmění Měsíce pozorovatelné z ČR).

Akci zabezpečují dva odborní pracovníci s příslušnou technikou. Akce trvá 2-3 hodiny. Počet návštěvníků není limitován, ale optimální počet je 50-70.

V případě většího zájmu ze strany občanů zajistí město Fryšták další možný termín pozorování.

Vstupné ZDARMA. Doufáme, že tento druh zábavy najde mezi fryštačany své nadšence!

Filmové léto ve Fryštáku

neděle 21.07.2019, 22:00

Filmové léto ve Fryštáku

Kde: Fotbalové hřiště ve Fryštáku

Zobrazte si pozvánku na akci..

Další informace:

Vážení občané,

ve dnech 21. - 24. 7. 2019 proběhne v areálu fotbalového hřiště ve Fryštáku 1. Filmové léto 2019 Kinematografu bratří Čadíků (viz odkaz www.kinematograf.cz). K promítání budou 3 české filmy a 1 pohádka, jejichž názvy ponecháme prozatím skryté a seznam zveřejníme v dostatečném předstihu na plakátech, stránkách města a facebooku. Čas bude upřesněn.

Prvního promítacího dne, tj. neděle dne 21. 7. se zúčastní i senátor Ing. Tomáš Goláň, který na filmové léto ve Fryštáku finančně přispěl.

Podrobnější informace o akci naleznete na začátku července na webu města a příslušných plakátech.

Vstupné ZDARMA.

Občerstvení bude zajištěno.

Akce se koná za jakéhokoliv počasí.

Pro sezení na trávě je vhodné vzít s sebou deku.

Doufáme, že si letní promítání ve Fryštáku užijete!

 


Oficiální stránky města Fyšták | History of Fryšták | vypnout grafiku | mobilní verze  | mapa webu  | Code by PCHweb