Rekonstrukce náměstí ve Fryštáku plynule pokračuje dalšími pracemi. V současné době probíhají přípravné činnosti pro archeologický průzkum.
Dále dochází k demontáži žulových kostek, které budou zachovány a využity pro další potřeby města (nové chodníky, dláždění na městských pozemcích). Postupně jsou odstraňovány také obrubníky, aby mohl prostor projít kompletní proměnou.
V příštím týdnu se práce posunou opět o krok dál – plánována je příprava pro výkop retenční nádrže.
Horní část náměstí v okolí ASEPu, knihovny a pekárny zůstává i nadále průjezdná. Po dobu nákupu je zde možné krátkodobě zaparkovat. Příjezd do této části je veden po objízdné trase z ulice Komenského.