Technické služby Fryšták
Vjezd do dvora TS Fryšták je možný pouze přes komunikaci ul. Lúčky.
Vstup na dvůr TS Fryšták bude umožněn pouze osobám, které se prokáží kartičkou z evidence systému MESOH a za dodržení aktuálních mimořádných hygienických opatření.
Při příjezdu a pohybu na dvoře úseku TS Fryšták je občan povinen bezvýhradně dbát pokynů zaměstnanců města.
Obvyklá provozní doba (případné aktuální či mimořádné změny a úpravy jsou zveřejněny v aktualitách, v e-mailovém zpravodaji, ve Fryštáckých listech či v mobilní aplikaci V obraze):
- Středa 14.00-18.00 hodin.
- Sobota 8.00-13.00 hodin (prosinec - únor). Bez polední pauzy.
- Sobota 8.00-16.00 hodin (březen - listopad). Polední pauza 12.00-12.30 hodin.
Na dvoře TS Fryšták není vykonávána žádná agenda. Probíhá zde sběr odpadů a výdej pytlů na tříděný odpad v určené provozní době.
Kontakt: Miroslav Dubovský, tel. 720 513 260
Otevření v době státní svátků
Upozorňujeme, že dvůr Technických služeb Fryšták nebude otevřen v době státních svátků, které připadnou na středy a soboty. Mimořádné uzavírky dvora budou v dostatečném předstihu oznamovány prostř. Fryštákých listů, webových stránek města a místního rozhlasu.
Leták Správné třídění odpadů (ke stažení, .pdf 160.95 kB)
Ochrana životního prostředí je nedílnou součástí zájmů obce Fryšták
Certifikát Enviromentálního vyúčtování 2021 (643.27 kB)
Vyúčtování Elektrowin (1.13 MB)
EKO KOM - množství odpadu Fryšták 2012 - 2021 (412.8 kB)
Informace ELEKTROWIN (19.76 kB)
Za rok 2019 občané obce odevzdali k recyklaci 9.324,00 kg vysloužilých elektrozařízení.
Elektrospotřebiče obsahují spoustu materiálů pocházejících z neobnovitelných zdrojů, jejichž těžbou je zatěžováno životní prostředí. Významnou úlevu přináší však správná recyklace těchto výrobků. Občané naší obce jsou si vědomi významností třídění elektra a poctivě využívají k jejich odevzdávání sběrné dvory a červené kontejnery společnosti ASEKOL. Právě díky environmentálnímu vyúčtování zpracovanému kolektivním systémem ASEKOL máme k dispozici přesné hodnoty, které určují, jakým rozsahem naše společnost přispěla ke zdravému životnímu prostředí. Spotřeba elektrické energie, primární suroviny, ropa, voda, okyselování prostředí a produkce skleníkových plynů, zde všude díky zodpovědné recyklaci vznikají úspory.
Z certifikátu environmentálního vyúčtování, který vyčísluje přínos zpětného odběru k ochraně přírody, vyplývá, že občané naší obce v loňském roce vytřídili elektrozařízení, která ušetřila 172,79 MWh elektřiny, 15 467,67 litrů ropy, 518,78 m3 vody a 6,26 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů CO2 ekv. o 16,24 tun a produkci SO2 ekv. (který zapříčiňuje okyselování prostředí) o 641,78 kg.
Že každý kus vytříděného elektra se počítá, nám ukazuje například již 100 vytříděných mobilních telefonů, které uspoří 2 340 l pitné vody, což by naplnilo celou cisternu. A za 500 kg vytříděných elektrospotřebičů se ušetří ropa, která by stačila na výrobu benzínu pro cestu autem z Prahy do Dubaje. Všem, kterým není příroda lhostejná a tříděním elektrozařízení pozitivně přispívají k ochraně životního prostředí, patří obrovský dík.
Environmentální vyúčtování je vypočítáváno pomocí studie životního cyklu výrobku (tzv. LCA – Life Cycle Assessment), která vypovídá o dopadech výroby a recyklace jednotlivých elektrozařízení na životní prostředí. Konečná bilance vyzněla pro zpětný odběr elektrozařízení jednoznačně pozitivně, a to ve všech aspektech. V potaz je bráno všech 6 skupin elektrospotřebičů jejichž zpětný odběr kolektivní systém ASEKOL zajišťuje.